Pokrywy kompozytowe Fibrelite – innowacyjne przykrycia kanałów i studzienek
Kanały i studzienki są zwykle miejscem umieszczenia tak kluczowych elementów sieci uzbrojenia terenu, jak gazociągi, wodociągi czy przewody elektryczne. Ponieważ często znajdują się one w miejscach, gdzie występuje duży ruch oraz zagrożenia środowiskowe, powinno się zadbać, by były odpowiednio zabezpieczone.
Do tego celu najlepiej zastosować nowoczesne pokrywy kompozytowe firmy Fibrelite – łączą one trwały i solidny materiał z łatwością oraz troską o środowisko naturalne. Poniżej prezentowane są główne cechy tego innowacyjnego produktu.
Fibrelite – nowoczesność rozwiązań
Fibrelite to brytyjska firma, która jest pionierem w kwestii zastosowania materiałów kompozytowych w przemyśle. Dekady doświadczenia owocuje tym, że produkty przezeń wytwarzane wykorzystują zawsze najnowocześniejsze technologie. Fibrelite już lata temu rozpoznało problem, jakim są ciężkie, nieporęczne i mimo wszystko wrażliwe na czynniki zewnętrzne pokrywy z betonu i stopów metali.
Klasycznie wykonane przykryci z wyżej wymienionych materiałów powodują także ryzyko wystąpienia poważnych urazów w przypadku unoszenia i upuszczenia takiej pokrywy. Również często zdarzające się kradzieże pokryw metalowych, które nie tylko generują koszt jej zastąpienia, ale też zagrożenie, że pojazdy lub ludzie wpadną do odkrytego inspektu.
Lekkie i odporne tworzywa, z których wykonane są nowoczesne pokrywy kompozytowe Fibrelite, nie tylko wykluczają te problemy, ale też pozwalają na niezwykłą elastyczność zastosowań w wielu dziedzinach przemysłu i usług. To jeden z wielu powodów, dla którego ten flagowy produkt Fibrelite jest dostarczany do różnorodnych miejsc na całym świecie, w tym do Polski.
Innowacyjne kompozyty stosowane do produkcji pokryw
Pokrywy kanałów technologicznych to element infrastruktury przemysłowej, którego nie można zaniedbać. Muszą spełniać szereg wymagań wytrzymałościowych i jednocześnie oferować wysoką funkcjonalność. Stopy metali i beton, chociaż nadal popularne, powoli zastępowane są kompozytem, który bardziej odpowiada współczesnym potrzebom.
Pokrywy kompozytowe wykonane są przez ciśnieniowe formowanie włókien szklanych w połączeniu z precyzyjnie opracowanymi mieszankami żywicznymi. Efektem jest materiał około trzykrotnie lżejszy od odpowiedników metalowych, co za tym idzie, możliwe jest bezproblemowe ręczne przenoszenie pokrywy, co dodatkowo ułatwiają akcesoryjne uchwyty oferowane przez producenta.
Struktura gotowego produktu sprawia przy tym, że jest on nad wyraz odporny na duże obciążenia, pozwalając na przejazd po pokrywie dowolnego pojazdu lub maszyny. Materiał ten daje też duże możliwości w kwestii nadawania różnych kształtów, co pozwala na umieszczenie pokrywy w dowolnym niemal miejscu.
Specyfikacja i zastosowanie pokryw Fibrelite
Pokrywy najazdowe z racji tego, że mają za zadanie chronić znajdujące się poniżej instalacje i jednocześnie pozwalać na przejazd po nich pojazdów oraz umożliwić nieprzerwalność ciągów pieszych, muszą spełniać ściśle ustalone, restrykcyjne wymagania. Pokrywy marki Fibrelite spełniają normy dot. przenoszenia obciążeń BS EN 124, co oznacza, że tolerowane przez nie obciążenia mieszczą się w zakresie od 1,5 ton do nawet 90 ton!
Oznacza to, że mogą być z powodzeniem stosowane przy intensywnym ruchu pieszym, ale zdadzą egzamin, gdy przejeżdżać po nich będą samochody, ciężki sprzęt przemysłowy, a nawet samoloty. Jest to jeden z powodów, dla którego pokrywy kompozytowe to popularne rozwiązanie w miejscach związanych z transportem i infrastrukturą drogową, np. przy autostradach, w portach, dokach przeładunkowych i na lotniskach.
Pokrywy Fibrelite ułatwiają prace konserwacyjne i naprawcze na całej długości kanału lub w studzience inspekcyjnej, gdyż nawet przy znacznych rozmiarach nie wymagają ciężkiego sprzętu do ich uniesienia. Do nawet pokaźnych rozmiarów przykrycia wystarczy dwóch techników i dedykowane uchwyty, by szybko i bezpiecznie przeprowadzić niezbędne prace. Możliwość stosowania różnych kolorów i znakowania pokryw dodatkowo ułatwia pracę w przypadku kilku sąsiadujących ze sobą instalacji lub chęci personalizacji przykrycia.
Gdzie znajdują zastosowanie pokrywy kompozytowe Fibrelite?
Jak już wspomniano pokrywy najazdowe od firmy Fibrelite, są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem. Nic zatem dziwnego, że można je spotkać w wielu krajach całego świata w różnorodnych obiektach przemysłowych i usługowych, takich jak:
- fabryki, hale montażowe, magazyny,
- stacje paliw, warsztaty, myjnie samochodowe,
- elektrownie, ciepłownie, gazownie,
- porty, lotniska, parkingi podziemne i garaże,
- budynki sektora publicznego — posterunki policji, szpitale, remizy strażackie,
- biura, centra finansowe, budynki administracyjne,
- miejsca związane z kulturą i rekreacją jak np. teatry, muzea, baseny, boiska,
- sklepy i centra handlowe,
- obiekty militarne.
Corrimex – oficjalny przedstawiciel Fibrelite na Polskim rynku
Pokrywy Fibrelite dostępne są również w Polsce dzięki jedynemu oficjalnemu partnerowi i dystrybutorowi — firmie Corrimex. Nie dziwi fakt, że ten produkt o ugruntowanej na całym świecie pozycji jest dostarczany przez firmę o podobnie imponującym stażu — ponad 30 lat. Przez ten czas Corrimex specjalizował się w projektowaniu i wyposażaniu stacji paliw w armaturę przemysłową oraz myjnie, a także serwisowaniu i doradztwie przy tego rodzaju inwestycjach. Tym samym można mieć pewność, że dostarczane przez Corrimex pokrywy najazdowe Fibrelite to wybór poprzedzony wieloma latami obserwacji potrzeb rynku (więcej na: https://pokrywynajazdowe.pl/ ).