piątek, 19 lipca, 2024

Auto schematy bezpieczników

Auto schematy bezpieczników samochodów Audi, BMV, Citroen, Volvo, Honda, Skoda

Artykuł Sponsorowany

Samochody Porsche – czym jest Porsche Tequipment?

Kierowcy kupujący luksusowe samochody zazwyczaj szukają egzemplarzy jedynych w swoim rodzaju. Takich, które nie tylko spełniają ich oczekiwania co do osiągów, lecz także wyróżniają się na drodze – z unikatowym malowaniem albo elementami dodatkowymi. Porsche ma tego świadomość, dlatego oferuje swoim klientom różnorodne akcesoria w ramach Porsche Tequipment.

Mogłoby się wydawać, że samochody Porsche nie potrzebują żadnych specjalnych dodatków, bo zawsze robią wrażenie. W praktyce jednak większość klientów oczekuje możliwości indywidualizacji swoich pojazdów, np. dokupienia unikalnych felg albo przyciemnienia reflektorów. Właśnie dlatego powstało Porsche Tequipment.

Porsche Technical Equipment, czyli Tequipment

Wprowadzanie modyfikacji posprzedażowych nie jest niczym nowym. Już w latach 80. Porsche zauważyło, że istnieje potrzeba wprowadzenia do sprzedaży akcesoriów dodatkowych. Początkowo były to tylko dekielki do felg i dywaniki, jednak z czasem oferta uległa znacznemu poszerzeniu. Chodziło o to, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, a jednocześnie stale rozwijać markę.

W efekcie w połowie lat 90. Porsche przekształciło oddział części zamiennych w osobną jednostkę sprzedażową. Nazwę Porsche Tequipment, czyli połączenie słów Technical Equipment, stworzono w 1995 roku. Od tamtego czasu Porsche Tequipment po maksymalnie trzech miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży nowego samochodu wprowadza na rynek gamę akcesoriów pasujących do tego modelu.

Co ciekawe, wszystkie akcesoria muszą przejść różnego rodzaju testy w Centrum Rozwoju Porsche w Weissach. Jeśli ich nie zdadzą, nie mogą zostać dopuszczone do dystrybucji.

Jakie wyposażenie dodatkowe da się zamówić do Porsche?

Wyposażenie zewnętrzne

Salon Porsche, np. Porsche Centrum w Łodzi albo w Warszawie, oferuje akcesoria dopasowane do danego modelu samochodu. Jeśli chodzi o wyposażenie zewnętrzne, np. do Porsche 718 Boxster można dokupić m.in. lakierowane wloty powietrza w tylnej części bocznej, przyciemniane klosze świateł tylnych, korek wlewu paliwa Exclusive Design, sportowy układ wydechowy, lakierowane pałąki zabezpieczające oraz napisy dekoracyjne „PORSCHE” lub z oznaczeniem modelu.

Electric Porsche Taycan Turbo S

Wyposażenie kół

W ofercie Porsche Tequipment znajdziemy również komplety kół zimowych i letnich z różnymi felgami oraz wyposażenie kół. Do wyposażenia zalicza się osłony piast, ozdobne tulejki zaworów, zabezpieczenia przeciwkradzieżowe czy paski ozdobne obręczy. Porsche sprzedaje także torby do przechowywania kół i łańcuchy śniegowe.

Akcesoria wewnętrzne

Jeśli chodzi o akcesoria wewnętrzne, oprócz pakietów wykończenia z włókna węglowego, drewna mahoniowego czy ze szczotkowanego aluminium da się zamówić m.in. foteliki dziecięce, podświetlane osłony progów, osłony konsoli środkowej, pokrywy schowka, sportową kierownicę oraz dywaniki z nubuku. Co ciekawe, można kupić nawet dozownik zapachu od Porsche.

Transport, ochrona, pielęgnacja

Porsche Tequipment nie ogranicza się jednak do akcesoriów zewnętrznych i wewnętrznych. Oferuje także elementy ochronne np. pokrowce na samochód, wanienki bagażnika czy zabezpieczenia krawędzi, produkty pielęgnacyjne, w tym środki czyszczące do różnego rodzaju powierzchni oraz pojemniki dachowe i uchwyty na narty, rowery oraz na deski snowboardowe.

Gdzie można zamówić samochody Porsche w Łodzi? Tu znajdziesz salon Porsche w Łodzi: https://dealer.porsche.com/pl/lodz/pl-PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść jest chroniona !!