środa, 19 czerwca, 2024

Auto schematy bezpieczników

Auto schematy bezpieczników samochodów Audi, BMV, Citroen, Volvo, Honda, Skoda

Inne

Serwis samochodu w leasingu konsumenckim. Co warto wiedzieć?

Planujesz wziąć samochód w leasing? Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę sprawdź, czy finansowanie uwzględnia serwis pojazdu. Taka opcja jest niezwykle korzystna, ponieważ pozwala na użytkowanie auta bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Sprawdź, na czym to polega.

Chociaż leasing konsumencki nie jest opcją tak popularną jak leasing pojazdów firmowych, cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Stanowi alternatywę dla kredytu samochodowego – szczególnie dla osób, którym zależy przede wszystkim na utrzymaniu dotychczasowej zdolności kredytowej i uproszczonych formalnościach. Jednak leasing konsumencki ma jeszcze jedną przewagę – leasingobiorca nie musi martwić się o serwis samochodowy, ponieważ wszystkie dodatkowe usługi może mieć w cenie.

Co obejmuje serwis w leasingu konsumenckim?

Usługi serwisowe dostępne w ramach leasingu konsumenckiego to ogromne ułatwienie dla użytkowników pojazdu. Dają bowiem dostęp do serwisu, z którego można korzystać bez żadnych dodatkowych opłat.

Usługi serwisowe są zróżnicowane – zwykle zależą od konkretnej oferty leasingowej. Przykładowo, w ramach Leasingu konsumenckiego KINTO One w Toyota Leasing można liczyć na wymianę opon, bezgotówkowe wykonywanie przeglądów, wykonanie badań technicznych, wymianę oleju, wymianę filtrów, wymianę części eksploatacyjnych. Wszystko zależy od wybranego pakietu. 

Ile kosztuje leasing z usługą serwisową?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jakie będzie koszt leasingu konsumenckiego z uwzględnioną usługą serwisową. To kwestia indywidualna firmy leasingowej, dlatego warto porównać dostępne oferty. Na cenę wpływa bowiem wiele czynników, m.in.:

  • okres finansowania,
  • limit kilometrów,
  • opcja z pełnym serwisem lub bez dodatkowych usług,
  • koszty finansowania. 

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że serwis oferowanych jest na stawkach preferencyjnych, taka opcja zwykle jest tańsza w porównaniu z korzystaniem z usług we własnym zakresie. Decydując się na wybrany pakiet serwisowy, miesięczna rata nadal będzie w zasięgu twoich finansowych możliwości.

Leasing z usługą serwisową – czy to się opłaca?

Leasing konsumencki z usługą serwisową może być dobrą opcją dla osób, które:

  • cenią sobie maksymalną wygodę,
  • potrzebują finansowania z przewidywalnymi kosztami,
  • nie chcą narażać domowego budżetu na nieplanowane wydatki.

Wybierając leasing z pakietem serwisowym, możesz liczyć na pełne wsparcie. Wystarczy tylko zgłosić się do ASO, aby uzyskać pomoc w razie problemów. Nie musisz przy tym martwić się, że trzeba będzie pokryć wysokie koszty – wszystko to zostanie rozliczone w ramach składki wchodzącej w skład miesięcznej raty leasingowej.

Warto przy tym pamiętać, że leasing konsumencki z usługą serwisową to także:

  • minimum formalności – wszystkie sprawy związane z finansowaniem i rejestracją auta są po stronie dealera,
  • optymalne wykorzystanie środków – dzięki niskiej miesięcznej racie nie obciążasz domowych finansów, a nawet możesz pozwolić sobie na użytkowanie pojazdu wyższej klasy. 

Jeśli przymierzasz się do leasingu konsumenckiego, wybierz finansowanie z niską miesięczną ratą i dodatkową składką serwisową. Dzięki temu użytkowanie auta będzie jeszcze bardziej komfortowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść jest chroniona !!