środa, 19 czerwca, 2024

Auto schematy bezpieczników

Auto schematy bezpieczników samochodów Audi, BMV, Citroen, Volvo, Honda, Skoda

Inne

Sprężarki i ich rodzaje. Czym różnią się urządzenia dostępne na rynku?

Kompresory są przeznaczone do generowania sprężonego powietrza. Te z kolei jest obecnie uznawane za doskonałą energetyczną alternatywę dla wody, gazu i energii elektrycznej. Korzystanie z niego jest o tyle opłacalne, że firma może sama je wytworzyć, bez ponoszenia kosztów związanych z zakupem medium energetycznego. Aby było to możliwe, konieczne jest posiadanie sprawnych i wydajnych sprężarek. Jakie ich rodzaje są dostępne w sprzedaży i czy opłaca się inwestować w używane kompresory?

Podstawowy podział sprężarek i ich zastosowanie

W celu rozpoczęcia wytwarzania sprężonego powietrza i jego wykorzystywania w przemyśle, konieczne jest posiadanie odpowiedniego kompresora. Do wyboru mamy dwa podstawowe rodzaje tych urządzeń – sprężarki tłokowe i sprężarki śrubowe. Każda z nich działa w nieco odmienny sposób, który warto jednak poznać bliżej, aby dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Sprężarki tłokowe działają na stosunkowo prostej zasadzie. Pobierają pewną objętość powietrza i poprzez pracę wymuszoną siłą przekazaną z połączonego z nim karbowodu zmniejszają objętość zassanego powietrza, podnosząc tym samym jego ciśnienie. Tego typu urządzenia pracują w szerokim zakresie wydajności, najczęściej posiadają moc od 1 kW do 500 kW. Mają prostą konstrukcję, niską cenę, wymagają jednak dość częstego serwisowania.

Drugim, chętnie wybieranym przez profesjonalistów rodzajem kompresorów, są sprężarki śrubowe. To dużo bardziej zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia, które mogą pracować w trybie ciągłym i osiągać wysoką wydajność. W związku z tym, sprężarki śrubowe używane i nowe są najczęściej kupowane do średnich lub dużych zakładów produkcyjnych i przemysłowych, gdzie stanowią podstawę dużych instalacji sprężonego powietrza.

Sprężarki śrubowe używane. Czy są warte zakupu?

Poszukując odpowiedniego kompresora do zakładu przemysłowego większość osób zastanawia się, czy warto zainwestować w sprężarki śrubowe używane, czy może znacznie lepiej kupić całkowicie nowy sprzęt z gwarancją producenta. Ze względu na dość wysoki koszt związany z zakupem tego typu urządzenia, używana sprężarka może okazać się jak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Należy jednak podejść do jej kupna w rozsądny sposób, wybierając sprawdzone źródło.

Sprężarki śrubowe używane możemy zarówno odkupić od zakładów przemysłowych, które do tej pory z nich korzystały, jak i skorzystać z oferty profesjonalnych firm specjalizujących się w serwisowaniu, sprzedaży i wynajmie tego typu urządzeń. Jest to najlepsze wyjście, jeśli zależy nam na zakupie w pełni sprawnego, sprawdzonego pod kątem technicznym urządzenia w atrakcyjnej cenie.

Profesjonalne firmy oferują klientom sprężarki śrubowe używane najlepszych marek, które słyną ze swojej optymalnej wydajności, niskiej awaryjności oraz wysokiego bezpieczeństwa pracy. Dodatkową korzyścią przemawiającą do skorzystania z ich oferty jest możliwość zasięgnięcia fachowej porady co do wyboru odpowiedniego urządzenia. Wykwalifikowani pracownicy firmy, po zapoznaniu się z potrzebami klienta, są bowiem w stanie wskazać te urządzenia z oferty, które będą w stanie sprostać wszystkim jego wymaganiom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść jest chroniona !!