sobota, 25 maja, 2024

Auto schematy bezpieczników

Auto schematy bezpieczników samochodów Audi, BMV, Citroen, Volvo, Honda, Skoda

Inne

Co powinniśmy zrobić, kiedy dojdzie do wypadku wynajętym samochodem?

Wypadki i kolizje drogowe zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Warto dowiedzieć się, jak postępować podczas tych wydarzeń, gdy prowadziło się wynajęty samochód.

Postępowanie podczas wypadku

Z całą pewnością można stwierdzić, że branie udziału w wypadku lub kolizji drogowej jest bardzo nieprzyjemnym wydarzeniem w życiu każdego kierowcy, do którego nie da się w żaden sposób przygotować. Większe problemy mogą pojawić się podczas wypadku lub kolizji samochodem z wypożyczalni, którego nie jest się właścicielem. W przypadku wystąpienia takiego zdarzenia należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, a także odpowiednie zabezpieczenie miejsca wypadku. Należy sprawdzić, czy w kolizji lub wypadku są osoby poszkodowane, a jeśli tak, to udzielić im niezbędnej pomocy. Następnie warto zastanowić się nad kwestiami formalnymi oraz sprawdzić uszkodzenia, jakie powstały w pojeździe.

Wezwanie służb

W przypadku brania udziału w kolizji drogowej wynajętym samochodem warto zastanowić się nad wezwaniem odpowiednich służb, w tym przypadku policji. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane, gdy sporna jest kwestia odpowiedzialności za spowodowanie kolizji. Standardowo kolizja nie wymaga wzywania policji, jednak jest to przydatne, ponieważ służby dokładnie ustalą przebieg zdarzenia, a także wykluczą wszelkie wątpliwości. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wypadku drogowego. Jeśli w wypadku ktoś ucierpiał i ma obrażenia ciała, to wezwanie policji na miejsce jest niezbędne. Policja powinna być wezwana do wypadku lub kolizji również w przypadku podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy samochodu, który brał udział w tych wydarzeniach.

Powiadomienie wypożyczalni

Kolejną istotną kwestią po braniu udziału w wypadku lub kolizji drogowej jest powiadomienie wypożyczalni. Przede wszystkim nie warto się obawiać kontaktu z wypożyczalnią pojazdów, ponieważ jej pracownicy na pewno udzielą fachowej pomocy oraz wskazówek do dalszego działania. Wypożyczalnię powinno się poinformować o wypadku lub kolizji do dwunastu godzin od wystąpienia zdarzenia, jednak poszczególne podmioty mogą mieć inne zasady. Każde zdarzenie tego typu powinno się zgłosić do wypożyczalni, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie pojawiły się żadne szkody w samochodzie. Mogą one wystąpić w późniejszym czasie.

Ubezpieczenie samochodu

Istotną kwestią podczas wypożyczania samochodu jest ubezpieczenie. Wszystkie wypożyczane samochody powinny mieć zawarte obowiązkowe ubezpieczenie OC, a większość z nich ma również ubezpieczenie AC oraz NNW. Jeśli wypadek lub kolizja nie wystąpiły z winy ubezpieczającego to nie ma się czym martwić, ponieważ wszelkie szkody zostaną pokryte z OC sprawcy. Natomiast w przypadku spowodowania wypadku lub kolizji sytuacja wygląda nieco inaczej. Jeśli pojazd miał wykupione ubezpieczenie AC to szkody prawdopodobnie zostaną z niego pokryte. Warto zdecydować się na wybór wypożyczalni, która oferuje samochody zarówno z ubezpieczeniem OC, jak i AC oraz NNW. Z ofertą polecanej wypożyczalni pojazdów można zapoznać się pod adresem: https://kaizenrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-poznan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Treść jest chroniona !!